Gözlük Kullananlar Bu Haber Sizin İçin! Cam Buğusuna Çözüm Var..
3 Ocak 2022 Pazartesi
Sakarya Optisyen Gözlükçüler Odası, gözlük kullananlar için kışın camlarda oluşan buğulanmanın nasıl engelleneceği hakkında bilgi verdi.
Sakarya Optisyen Gözlükçüler Odası Başkanı Aytaç Boz, kış aylarında oluşan buharlaşma sebebiyle gözlük kullananlarda oluşan buğulaşmanın nasıl engelleneceği bilgisini verdi. Bunun için birçok kolay yöntem olduğunu vurgulayan Başkan Boz, “Salgın döneminde maske kullanımıyla birlikte, soluduğumuz hava direk gözlüklerimize doğru yönelmekte ve camda buharlaşmaya sebep olmaktadır. Bunu engellemenin ise birçok kolay yöntemi vardır. Buğu engelleyici sprey, buğu önleyici bez ve mendil gibi alternatifler bunların başında gelmektedir.” dedi.

Kulaktan dolma bazı bilgilere inanmamak gerektiğini vurgulayan Başkan Boz, “Halk arasında bazen bazı yöntemlerin uygulandığını duyuyoruz. Bunlardan bazıları, cama diş macunu sürmek ya da tıraş köpüğü sürmek gibi yöntemler gözlük camına zarar vermekte olup, camın ömrünü azaltmaktadır. En sağlıklı ve doğru olan size en yakın optik müesseseye giderek buğu önleyici ürünlerden kullanabilirsiniz.” dedi.

https://medyabar.com/haber/8977711/gozluk-kullananlar-bu-haber-sizin-icin-cam-bugusuna-cozum-var
Gözlük Kullananlar Bu Haber Sizin İçin! Cam Buğusuna Çözüm Var..